Dachówki BRAAS, CREATON, ROBEN – dachmaxx.net.pl

PCA

PODBITKA DACHOWA OROBEL

 

Podbitka OROBELHISTORIA PRODUKTU
OROBEL to system podbitek dachowych i okładzin ściennych z PVC, który produkowany jest przez belgijską firmę Oroplastic n.v. Firma Oroplastic jest przedsiębiorstwem rodzinnym, prowadzonym przez braci Luca i Dirka Vanyzere i od 1969 roku specjalizuje się w produkcji wyrobów z polichlorku winylu i polietylenu.
Podbitki dachowe i okładziny ścienne OROBEL zostały wprowadzone na rynek polski w1 994 roku przez firmę PCA Sp. z o.o., która i obecnie jest ich wyłącznym importerem i wyłącznym przedstawicielem producenta na polskim rynku. OROBEL był jednym z pierwszych tego typu wyrobów na rynku polskim i dzięki systematycznie wprowadzanym innowacjom jest nadal wiodącym produktem w zakresie wzornictwa i kolorystyki, asortymentu oraz rozwiązań technicznych – OROBEL to obecnie jedyna podbitka posiadająca w systemie panele wentylacyjne z siatką przeciw owadom.

OFERTA
System podbitek dachowych i okładzin ściennych OROBEL zawiera bardzo szeroki asortyment wyrobów. Podstawowym elementem systemu są komorowe panele, które dostarczamy w trzech szerokościach : 10, 25 i 30 cm powierzchni krycia.

Kompletny system zawiera również panele wentylacyjne, deski czołowe okapu i elementy wykończeniowe pozwalające na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów.
Wszystkie elementy wykonane są z nieplastyfikowanego polichlorku winylu ( PVC-u ) .
Produkujemy wyroby barwione w masie – OROBEL DS i foliowane – OROBEL DSF. Wyroby barwione w masie oferujemy w 12 kolorach

( biały, kremowy, marmurek, czekolada, ciemny brąz, drewno, drewno mahoń, ciemna zieleń, ceglasty, grafitowy, antracyt i czarny ) ,a wyroby foliowane w kolorze złotego dębu.
System OROBEL przewidziany jest do użytku zewnętrznego i wewnętrznego i objęty jest 10-cio letnią gwarancją. Parametry techniczne systemu są zgodne z Aprobatą Techniczną AT-15-3824/2009 wydaną przez ITB Warszawa.
Odbiorców hurtowych zaopatrujemy za pośrednictwem magazynów fabrycznych. Sieć tych magazynów jest sukcesywnie rozbudowywana. Obecnie tworzy ją 14 magazynów zlokalizowanych w: Bydgoszczy, Częstochowie, Gdyni, Krakowie, Lublinie, Łodzi Dachmaxx , Ostrołęce, Otwocku, Poznaniu, Radomiu, Toruniu, Warszawie, Włocławku i Żyrardowie. Szczegółowe warunki współpracy uzgadniamy z każdym odbiorcą indywidualnie.

PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA

System OROBEL przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.
Przy zastosowaniach zewnętrznych materiał ten służy do wykonywania podbitek dachowych oraz do okładania ścian, otworów okiennych i drzwiowych, gzymsów oraz okapów dachu. Z uwagi na działanie promieniowania słonecznego stosowanie zewnętrzne okładzin kolorowych ogranicza się do miejsc nie narażonych na nasłonecznienie. Ograniczenie to nie dotyczy okładzin w kolorze białym i okładzin foliowanych.

Z uwagi na odporność okładzin na uderzenia zaleca się nastepujący zakres ich stosowania na zewnątrz budynków: – w budynkach dostępnych tylko dla użytkowników tj. w budynkach usytuowanych w ogrodach – na całej elewacji, – w budynkach usytuowanych przy ulicach zaleca się ich stosowanie w strefie nie narażonej na uderzenia rzucanymi przedmiotami. Okładziny OROBEL mogą być stosowane jako zewnętrzne tylko dla budynków niskich tj. o wysokości maksimum 4 kondygnacji.

Przy stosowaniu wewnątrz budynków okładziny OROBEL montuje się na ścianach, otworach oraz sufitach pomieszczeń. Przeprowadzone w ITB Warszawa badania stwierdzają brak emisji chlorku winylu. Wydana na tej podstawie opinia higieniczna PZH Warszawa dopuszcza stosowanie w budynkach użyteczności publicznej, pomieszczeniach sanitarnych i częściach komunikacyjnych budynków, w których nie stawia się wymagań związanych z bezpieczeństwem pożarowym, z wyłączeniem pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi ( np.: pomieszczeń mieszkalnych, pokoi hotelowych ) i pomieszczeń w obiektach oświatowych i wychowawczych.

Przeprowadzona przez ITB Warszawa klasyfikacja ogniowa okładzin typ DS. w zakresie palności i rozprzestrzeniania ognia przez ściany, klasyfikuje ten wyrób jako trudno zapalny i nie rozprzestrzeniający ognia ( NRO ).

 

DOSTĘPNE KOLORY

Podbitka kolor MARMUREKPodbitka kolor BIAŁYPodbitka kolor KREMPodbitka kolor CEGLASTY

marmurek                                 biały                               kremowy                           ceglasty

Podbitka kolor GRAFITOWYPodbitka kolor CIEMNY GRAFITPodbitka kolor BRĄZ CZEKOLADOWYPodbitka kolor BRĄZ

grafitowy                      ciemny grafit                  brąz czekoladowy                       brąz

Podbitka kolor DREWNO JASNEPodbitka kolor DREWNO CIEMNEPodbitka kolor MAHOŃPodbitka kolor CZARNY

drewno jasne                     drewno ciemne                        mahoń                              czarny

Podbitka kolor ZIELONYPodbitka okleina ZŁOTY DĄBPodbitka okleina ORZECH

zielony                      okleina złoty dąb                okleina orzech