Dachówki BRAAS, CREATON, ROBEN – dachmaxx.net.pl

 

Dachówki ceramiczne COTTO POSSAGNO

 

INDUSTRIE COTTO POSSAGNO jest największym producentem dachówek oraz systemów dachowych we Włoszech. Firma od lat mieści w pierwszej setce największych firm Włoskich.

Jakość wytwarzanych dachówek oraz dbałość o perfekcyjne zdobienie zgodne z wielowiekową tradycją sięgającą czasu renesansu powoduje, że oferta COTTO POSSAGNO nie ma sobie równej w całych Włoszech.

Produkcja położona jest malowniczym podalpejskim miasteczku Possagno, u podnóża potężnej góry Monte Grappa.

Koncern w obecnym kształcie powstał poprzez połączenie w jeden organizm szeregu małych, rodzinnych wytwórni gdzie artyzm i sekrety wytwarzania tej unikalnej ceramiki przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Konsolidacja  rodzinnych zakładów w jedną silną firmę pozwoliła na dokonanie przeskoku technologicznego. Udoskonalono techniki wytwarzania, zainstalowano wydajne maszyny formierskie i piece.

Obecnie INDUSTRIE COTTO POSSAGNO to 5 ultranowoczesnych zakładów produkcyjnych. Wysokiej jakości gliny używane do produkcji są bogate w aluminium i silikaty. Dzięki temu dachówki są wyjątkowo trwałe i nie zmieniają swoich właściwości w czasie. Te cechy pozwalają zaklasyfikować te produkty do najlepszych dachówek nie tylko w Europie ale i na świecie. Dachówki są wytrzymałe mechaniczne i odporne na działanie mrozu – świetnie sprawdzają się trudnych warunkach alpejskich.

 

OFERTA

Unicoppo

 

 

 

Dachówki unicoppo powstały jako kontynuacja tradycyjnej dachówki włoskiej coppo – znanej u nas jako mnich-mniszka. Poprzez połączenie dwóch elementów mnich-mniszka powstała dachówka znacznie łatwiejsza w montażu – montaż unicoppo nie różni się od instalacji typowej dachówki rzymskiej popularnej w Polsce. Dodatkowym atutem oprócz znacznie łatwiejszego montażu jest podwyższona szczelność co wynika z zastosowania zamków w dachówce unicoppo.

Dach pokryty dachówką unicoppo nie różni się wizualnie od dachu pokrytego dachówką tradycyjną coppo – z odległości kilku metrów różnice są trudne do zauważenia nawet przez ekspertów. Tego typu dachówek pozwalającego na wykonanie dachu w klasycznym stylu włoskim nie posiada w swojej żadna inna firma Włoska czy Francuska.

TE.MA.X

Dachówka TE.MA.X została opracowana pod gusta klientów francuskich, chociaż szybko zyskała sobie uznanie również w całych Włoszech, Chorwacji i na Węgrzech. Jest ona zbliżona kształtem do słynnej francuskiej dachówki Omega-10.   Część półokrągła delikatnie rozszerza się ku dołowi, co dodaje szyku i elegancji.  Dachówka ta jest szczególnie wytrzymała mechanicznie. Jest bardzo lubiana przez francuskich dekarzy ze względu na łatwy montaż.  Dachówka dostępna jest w pięciu kolorach.

 

TE.SI

Dachówka TE.SI to typowa dachówka romańska. Część uwypuklona jest równa, nie rozszerza się ku dołowi. Dodaje to układowi dachówek uporządkowania i grzeczności.  Z uwagi na fakt, że dachówka ta jest drobniejsza niż TEMAX dobrze prezentuje się nawet na mniejszych dachach. Również TE.SI ma bardzo dobrą wytrzymałość mechaniczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coppo

Klasyczna dachówka włoska to właśnie “coppo”. Znana w Polsce jako mnich-mniszka dachówka coppo jest do dzisiaj najpopularniejszym typem dachówki we Włoszech. Dachówki tego typu zostały opracowane przez starożytnych rzymian i wraz z podbojami Imperium Rzymskiego zostały spopularyzowane w całym basenie morza śródziemnego oraz w europie zachodniej aż po Ren i Dunaj. Zaletami tego typu dachówek jest wysoka szczelność (dachówki musiały radzić sobie z intensywnymi deszczami w okresie jesienno- zimowym w klimacie śródziemnomorskim) oraz ochrona przed upalnym klimatem (ciepło promieni słonecznych jest przez pofałdowaną powierzchnię dachu znacznie łatwiej oddawane do powietrza).

Obecnie Cotto Possagno produkuje dachówki coppo w ok. 24 odmianach. Dostępne są one na zamówienie.


W tej chwili opracowujemy ofertę dachówek Fotovoltaico dla Państwa.

Tymczasowo prosimy o zapoznanie się z katalogiem produktu w języku angielskim.
Znajduję się w nim wszystkie informacje techniczne, jak i ogólny opis systemu.
Pytania w sprawie funkcjonalności oraz cen należy zadawać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Informacje o danych teleadresowych znajdziecie Państwo na stronie KONTAKT, gdzie serdecznie zaprasza